2006. augusztus 30.

KÉPVISELŐI HÍRLEVÉL

TISZTELT VÁLASZTÓ!


Az október 1.-i önkormányzati választás napján lejár egyéni önkormányzatiképviselői megbízatásom. Illendő, és ha jogilag nem is, de politikailag mindenképpen kötelező, hogy beszámoljak arról, hogyan képviseltem Önt az elmúlt négy évben (2002. október 20.-tól) a helyi önkormányzatban, és az annak jogait gyakorló helyi képviselő-testületben.

Egyéni képviselői funkcióm mellett a pénzügyi bizottság elnöke, az ügyrendi bizottság tagja, és a XVI. kerületi önkormányzatot irányító MSZP-frakció vezetője voltam ebben a ciklusban. Nem képviselő bizottsági tagként dolgoztam még előbb a fővárosi önkormányzat tulajdonosi, utóbb várostervezési bizottságában is. Kérem, ne szörnyülködjön a számos funkció láttán! A képviselő-testület tagjai legalább két, de inkább három szakbizottságban kell, hogy dolgozzanak, különben a feladatok nem végezhetők el. Fővárosi bizottsági tagként pedig lobbizhattam a kerületért, és megszavazhattam fontos dolgokat, pl. a szakrendelés önként vállalt átvételekor azt: a főváros velünk kivételt téve nekünk adta nyolc értékes telkét az Alsómalom utcában, amelyeket jó áron eladtunk, és az értük kapott bevételt a rendelő felújítására fordíthattuk.

Minden eszközzel támogattam a korábban előkészített, de a ciklusban megvalósuló szennyvízcsatornázást a választókerület történelmi részein. Méltatlan volt az ott élőkkel szemben, hogy ilyen sokáig kellett erre várniuk. Az érintett utcák a csatornázás után csak javított, de nem aszfaltozott burkolatot kaptak. Sajnálom, hogy e program kidolgozásakor még nem voltam képviselőjük, mert én ragaszkodtam volna az azonnali aszfaltozáshoz. Később erre már nem volt módom, mert az előző képviselő-testület rendeletben rögzítette az útépítések sorrendjét.
Annak ismeretében, hogy a csatornázás el fog készülni a közlekedés és a közlekedési infrastruktúra fejlesztését érzékeltem és jeleztem 2002-ben a választókerület legfőbb megoldandó problémájának. Akkor még nem tudtam, hogy a főváros eladja majd a Bóbitás út és a Gesztenye utca között fekvő építési telkeit, és hogy azok beépülnek több száz lakással. Az építkezések lassan befejeződnek. Mint képviselő köszöntöm az ide beköltözőket! Persze új szomszédaink is közlekednek. E területen a következők történtek az elmúlt ciklusban:
- aszfalt burkolatot kapott a Bóbitás út, a Felsőmalom, a Vágás, az Olló, a Műkő és az
Alsómalom utca,
- kibővült – nem kerületi beruházásban - a Magtár utca – Szabadföld út útkereszteződés,
- a 31-es busz - az új beköltözőkre való tekintettel is - csuklós lett,
- lámpás gyalogátkelő épült magánberuházásban az Ostoros úti Huncutka Óvoda előtt,
- az egész választókerületet maximum 30 km/órás sebességű övezetté minősítette a
képviselő-testület,
- épül az M0 körgyűrű,
- a Szilas patak völgyét eddig – az én szavazatom révén is - megvédte a képviselő-testület az
útépítéstől,
- az Ostoros út páratlan oldala egyirányúsítva lett.
Felújításra került az Ostoros úti Huncutka Óvoda és a Batthyány Ilona Általános Iskola tornaterme, az iskolákban ingyen kapják a diákok a tankönyvet. A sikeres nyelvvizsga díját pedig visszatéríti a középiskola. Támogattam, hogy nyelvi előkészítő osztály induljon a Szerb Antal Gimnáziumban, hogy a testvérvárosi kapcsolatok fő elemeként diákok utazzanak külföldre: világot látni és idegen nyelvet is gyakorolni. Ezek immár több éve a gyakorlatban is működnek.
Közreműködtem a megvalósításukban és képviseltem nagyobb közösségek reális helyi kezdeményezéseit. Az Ostoros út félpályás lezárásával egyetértettem és részt is vettem benne. Felkaroltam a Magtár utca környékének területátminősítését. Magam, és kérésemre a kerületi főépítész adtunk részletes tájékoztatást az érdekelteknek. Majd az illetékes szakbizottság, kérésemre, az önkormányzat pénzéből tanulmányt készíttetett a lehetőségekről. A tanulmány alapján a képviselő-testület támogatta a terület lakóterületté átminősítését, és ezt kérte a döntésre jogosult fővárosi közgyűléstől. Nagyon örülök, hogy ebben segíthettem. A szülők kérését tolmácsolva javasoltam játszótér építését az önkormányzatnak a Caprera térre (ennek terveztetése elindult), vagy a volt strand egy részére. Utóbbi magántulajdonosának beépítési tervei beleütköztek az önkormányzati szakbizottság szigorú követelményeibe, ezért nem épült még ott semmi, sajnos így játszótér sem, és a Lucernás utca sem került bővítésre, pedig az is a terv része volt.
Ha egyedi kéréssel fordultak hozzám, akkor mindig továbbítottam azt a hivatal felé. Sokszor eredményesen léptem fel, de előfordult, hogy nem. Utóbbiak nagyon bántanak. Ezek közé tartozik az Ostorhegy utca végi kamionforgalom ügye. Sajnos még nem tudtam segíteni, de nem teszek le róla.
Képviselői indítványom nyomán jelenik meg az önkormányzat lapja, a Kerületi Újság kéthetente, a korábbi havonkénti helyett. Így több információt kap minden itt lakó a helyi közügyekről.
Az idei költségvetés keretében – az én módosító javaslatommal és szavazatommal – elfogadta a képviselőtestület, hogy a Bíztató és a Bóbitás utakat összekötő utcák ez évben aszfaltozva lesznek. Kialakításra kerül, szintén a képviselők döntése nyomán a két közösségi ház Cinkotán, a cinkotai tájház, és átépül a Bajcsy-Zsilinszky tér. A tervezések és némely kivitelezés is megkezdődik 2006-ban.

A pénzügyi bizottság elnökeként fontos szerepem volt abban, hogy önkormányzatunk évente és átlagosan reálértékben 15 %-kal növekvő (2005-ben már 11,7 milliárd forintra rúgó) kiadásokra volt képes, miközben jelentős összegű tartalékai is megmaradtak. Ugyancsak e pozíciómnak köszönhetően volt alkalmam megszüntettetni a kerületben a lakások építményadóját. Erre büszke vagyok.

Az egészségügy és a kultúra részeként a sport területén ígérte frakciónk a legnagyobb előrelépést négy évvel ezelőtt. Az önkormányzatot irányító képviselőcsoport vezetőjeként elégedetten írom le, hogy önként vállalt feladatként átvettük a fővárostól, melynek az kötelező feladata, az orvosi szakellátást és szakrendelőt. Azon voltam, és szerencsére a többség ezzel értett egyet, hogy olyan felújítást és korszerűsítést végezzünk az épületen és a műszerparkon, hogy az ott dolgozók hosszú távon is jó egészségügyi szolgáltatást tudjanak nyújtani a kerületieknek, színvonalas környezetben. Láthatóan sikeres beruházáson vagyunk túl. Többet is tettünk, mert menet közben rájöttünk, az orvosi ügyeletet is fejlesztenünk kell, ezért azt az egészségügyi alapellátás központjával együtt áthelyeztük egy a célra felújított épületbe a HÉV északi felére. Azért oda, mert a kerületiek több mint 70 %-a ott él. Elindítottuk az Erzsébet-ligeti kulturális és rekreációs központ – benne egy uszoda – építését 1,3 milliárd forintos támogatással. Megkezdtük a rákosszentmihályi uszoda kivitelezését is, amelyhez 0,3 milliárd forint összegű támogatást kapunk. Mindkét beruházás 2007-ben fejeződik be a tervek szerint. Közben erős ütemben épültek a csatornák és az utak is a kerületben. Sok helyi választó közreműködésével kidolgoztuk a XVI. kerület jövőképét, célszerű fejlődési irányát.
Ilyen – az eddigiek közül minden bizonnyal a legeredményesebb - ciklussal a hátunk mögött érkeztünk el az önkormányzati választásokhoz. Olyan volt a helyzet idén nyár elején a helyi MSZP számára, amelyet sportnyelven úgy írhatnánk le: a győztes önkormányzati csapaton ne változtass! A nagy létszámú tagbeléptetéssel „megújított” kerületi MSZP viszont jogilag is megkifogásolt eszközökkel élve lecserélte a kerületet eddig irányító frakciót.

TISZTELT VÁLASZTÓ!

Az MSZP a 2002-ben egyéniben győztes tíz jelöltjéből most hét képviselőjét nem indítja a választáson. Utóbbiak között van a második ciklusát teljesítő polgármester, dr. Szabó Lajos Mátyás, a beruházásokért felelős alpolgármester, Asztalos Lajos, és a frakció vezetője, Horváth Mihály, azaz én, az ön jelenlegi képviselője. És nem azért nem indítottak minket, mert mi nem akartunk indulni, vagy, mert rosszul dolgoztunk. Éppen ellenkezőleg. Ennek a frakciónak a tagjai valamennyien megfelelő önkormányzati tapasztalatot halmoztak fel, és jól teljesítettek az elmúlt négy évben, amit a párt legfőbb helyi fóruma is elismert ez év június elején. Az MSZP-be azután vidékről és más kerületekből a jelölések megváltoztatására idevezényelt új tagság azonban ezt nem így „látta”, és többsége birtokában másképp is döntött. Polgármesternek a már főállásban kerületi egyéni országgyűlési képviselőt, helyi képviselőknek főként olyanokat jelölt (13 főt), akik vagy veszítettek 2002-ben, vagy közügyekben teljesen tapasztalatlanok, és többjük nem is kerületi.
Ezért velem – és a jelenlegi frakció többségével, köztük a polgármesterrel - az MSZP színeiben nem fog találkozni az önkormányzati választáson. De úgy gondolom – gondoljuk -, hogy az eddig megszerzett helyi tapasztalatunkat és az általunk megkezdett kerületfejlesztési programot nem szabadna veszni, illetve félbe hagyni, ezért egy civil szervezet jelöltjeiként többen indulunk azon. Jómagam a 11. választókerületben (nagyjából a régi 1.-ben), ahol élek, itt szeretném újra elnyerni a képviselői megbízatást. A két HÉV-vonal és a Magtár utca között lakóktól elköszönök, mert az a terület már másik, a 16. választókerülethez tartozik. Köszönöm eddigi bizalmukat!
Programommal és programunkkal rövidesen jelentkezem. Kérem, támogasson! Mert a választókerület és a kerület is többet érdemel!

Budapest, 2006. augusztus

Horváth Mihály
egyéni képviselő

Nincsenek megjegyzések:

POLGÁRMESTERKLUB



****KERTVÁROSBÓL PARKVÁROST PÁRTPOLITIKÁTÓL MENTESEN....azt hiszed,hogy nyílik még a sárga rózsa?!****