ellátás: félpanzió, távolság mindösszesen: mintegy 1800 km
programvázlat naponként:
1. okt.1. szombat: 6,30 óra, indulás a szokásos centenáriumi lakótelepi helyről, Olga utca Összefogás Lakásszövetkezet mellől
18 óra körül érkezés a Sibenik környékén később megnevezendő szállodába, távolság kb. 700 km, Letenyén érve el Horvátországot, végig
autósztrádán
2. okt.2. vasárnap: pihenőnap az időjárástól függően, ha hétfőn rossz idő lenne, akkor vasárnap mennénk a Krka vízesésekhez. Pihenő napon séta Sibenik óvárosában.
3.okt.3. hétfő : egész napos kirándulás a Krka vízesésekhez, mintegy 5 órás séta visszafelé erős emelkedővel!Krka belépő 80 Hk / fő . Busszal 40 km.
4,okt.4. kedd : Kirándulás Splitbe és Trogirba Split 4 Trogir 2 óra, mindösszesen 160 km, ha marad idő 1 órára megállhatunk Primostenben is
5.okt.5.szerda : Kirándulás Zadarba/ Zára/ a városban 4 óra látogatás, midösszesen 160 km
6.okt.6.csütörtök : Hazautazás 8-19 óráig, mintegy 700 km, a Dobra pihenőhelyen sajtvásárlással
A félpanziós szállás egy főre maxi 250 Euro, utiköltség 44 fő esetén 19-20000 Ft.
További tájékoztatás a márc.23.-i Klubbon. Előleget a májusi gulyáspartin lehet fizetni, ami 100 Euro/ fő, az utat csak az mondja le, aki maga helyett tud hozni utastársat!
Az utazás előtt még indító összejövetelt is tartunk szeptemberben! Itt lehet minden tartozást rendezni és biztosítást kötni is!











Szent Doimus / Sveti Duje Székesegyház
A Peristilium mellett foglal helyet a Sveti Duje székesegyház, a császár egykori mauzóleuma, amely a VII. századtól keresztény templomként működik. A székesegyház Split védőszentjéről, Szent Dujmóról kapta a nevét, aki Diocletianus alatt halt vértanúhalált. A templomban magyar vonatkozással is találkozhatunk: a főkapu felett két kőkoporsó van elhelyezve, melyekbe IV. Béla magyar király lányainak, Katalinnak és Margitnak a földi maradványai vannak befalazva, akik a tatárok elől menekülve a közeli Klissza (Klis) várában vesztették életüket.


Trogir Splittől 27 km-re fekszik a Kastelanski-öböl végénél. A római kori város egy kis szigetre épült az öbölben, rengeteg ókori és középkori emlékkel, hangulatos mediterrán óvárosával, templomaival, fehérmárványköves sétáló utcáival és tereivel, valamint egyéb csodálatos látnivalóival méltán nevezhetjükHorvátország „kis Velencéjének” amely, már 1997 óta a világörökség részét képezi.


Trogir történelme
Trogirt Kr.e. III. században Issából (Visa) származó görög telepesek alapították. A város kedvezõ adottságainak köszönhetõen - könnyen megközelíthetõ a tenger felõl, jól védett és fontos kereskedelmi útvonalban található Split és Zadar között - hamar virágzásnak indult. Ez a gyors fejlõdés azonban sokaknak szemet szúrt, és hamarosan Trogir különbözõ birodalmak célpontjává vált. A várost folyamatosan uralma alá hajtották a Dalmáciát is sokszor megszálló környező népek: a görögök, az illírek, a rómaiak, a bizánciak, a velenceiek, a franciák, az osztrákok és természetesen mi magyarok is. Bizony, mi magyarok is uralmunk alatt tartottuk Trogir városát, de csak kis ideig. Például, IV. Béla királyunk itt talált menedéket a tatárjárás idején és a mai napig itt õrzik koronázási palástjának csuklyáját.



A velencei háborúkban 1346-ban Nagy Lajos mentő seregei nem voltak elég erősek és elvesztette Zadart. 1348-ban Nagy Lajos nyolc éves békét kötött a Velencei köztársasággal. Ez idő alatt megerősítette dalmát szövetségeit. A nyolc év elteltével 1356-ban Nagy Lajos betör Olaszországba és megindul a Velencei Köztársaság ellen, azonban ezt a támadást visszaverik a velenceiek és visszakergetik Nagy Lajost a tengerre. Nagy Lajos seregei a visszavonulásból támadásba kezdenek és kiűzik a velencei erőket a dalmát szigetvilágból. A Zadari békét 1358-ban írták alá a zadari Szent Ferenc templomban. Ezzel a Velencei Köztársaság lemondott az összes dalmát és kvarner-öbölbeli szigetéről és egyben a Velencei Dózsét megillető horvát és dalmát hercegi címérről is. Zvonimir horvát király uralkodása után először szabadult fel minden horvát sziget a velencei uralom alól.



